REVITALIZACE SOKOLOVNY

REKONSTRUKCE „DOMEČKU“
Po zdařilé rekonstrukci šaten sokolovny jsme si chtěli trochu odpočinout. Odchod našeho dlouholetého správce bratra Karla Bačiny nás ale přiměl k zamyšlení, nad stavem budovy zázemí sokolovny, kde je již dlouhá léta klubovna a prostor pro správce. Příchodem nových správců, manželů Viceníkových, bylo jasné, že nás čeká celková rekonstrukce a přestavba tohoto zázemí, které všichni známe jako „domeček“. Vzhledem ke stáří domu (jedná se o jeden z nejstarších dochovaných původních domů na Hanspaulce) jsme se rozhodli pro citlivou opravu bez velkých zásahů. Vnější vzhled mohl zůstat beze změny, protože oprava fasády a střechy proběhla v nedávné době a vše bylo v dobrém stavu. Velkou změnu zaznamenalo dispoziční řešení klubovny, kuchyňky a hygienického zázemí (které v původních prostorech „domečku“ chybělo).

Realizace se opět chopila již vyzkoušená firma Švarc Gas Real s.r.o., která vyhrála ve výběrovém řízení, technickým dozorem jsme po velice dobrých zkušenostech opět pověřili pana ing. Miloslava Mučičku.

Celá rekonstrukce se stihla, za velice aktivního přispění sestry Hany Šrámkové a nových správců manželů Viceníkových, za období prázdnin a část měsíce září, takže ani nebyl výrazně narušen chod tělocvičny, vybírání příspěvků a organizace nového školního roku.

Díky nasazení jednatelky Věry Mikulkové a ostatních sester se podařilo celou klubovnu velice rychle opět zaplnit potřebnými dokumenty a zprovoznit tak, že již v říjnu vše fungovalo v běžném režimu. Jako první velká akce, která dobře využila novou kuchyň a také blízkost hygienického zázemí byla oslava narozenin naší dlouholeté sestry Květy.

1_Domecek.jpg, 11kB 2_Domecek.jpg, 6,4kB 3_Domecek.jpg, 8,5kB 4_Domecek.jpg, 11kB 5_Domecek.jpg, 5,8kB

NOVÉ ŠATNY
V polovině června vystřídali Sokoly pracovníci kladenské stavební firmy Švarc Gas Real, s.r.o., která zvítězila ve výběrovém řízení na rekonstrukci šaten v sokolovně. Měli deset týdnů na to, aby přeměnili dávno nevyhovující prostory v suterénu sokolovny na moderní samostatné šatny pro muže a ženy se sprchami a WC. To, jak dokonale se jim to podařilo, zachycuje několik připojených fotografií.

Autorem projektu této přestavby podle zadání sokolské stavební komise byla pod vedením sestry ing. arch. Magdy Pappové firma Cuboid Architekti, s.r.o., která rovněž zvítězila ve výběrovém řízení. Dodavatelem sto padesáti moderních skříněk a boxů, po srovnání několika nabídek, byla firma ing. Pavla Hamara. Pod taktovkou stavbyvedoucího pana Zdeňka Červenky vše běželo jako na drátkách. Neocenitelnou pomoc při organizaci výběru dodavatele a kontrole kvality poskytl stavební odborník pan ing. Miloslav Mučička. A na samém konci přispěli k posílení celkového dojmu úspěchu i sami Sokolové, kteří při dvou víkendových brigádách doslova vycídili sokolovnu a uklidili její okolí.

Přes zásluhy všech jmenovaných by náš Sokol na realizaci této akce nemohl ani pomyslet, nebýt pokračující velkorysé finanční podpory, kterou nám už roky poskytují Městská část Praha 6 i Hlavní město Praha.

Za stavební komisi TJ Sokol Praha-Hanspaulka
ing. Hana Šrámková

MagistratPraha.jpg, 39kB

MestskaCast6.jpg, 33kB