KULTURISTIKA

Daniel Vejmelka
Karel Bačina

POPIS ODDÍLU:
Oddíl kulturistiky v dnešní podobě byl založen v roce 1998, kdy byla Tělocvična vrácena Sokolu. Ale historie oddílu sahá až k roku 1968, kdy se několik místních nadšenců rozhodlo přestat posilovat ve fitness „U Botů“ a začali zvedat závaží v naší tělocvičně. Jistě, byla to doba jiná, možná složitá, možná odlišná, ale i po 25ti letech oddíl kulturistiky stále funguje.

Cvičíme v oddělené části tělocvičny, které říkáme posilovna a máme v ní vše potřebné. Asi hlavní je těžká „nakládačka“ s rozsahem 20kg-250kg s pogumováním na kotoučích a to pro „benč“ a dřepy, což, jak jistě uznáte spolu s hrazdou, na záda je základ pro rozvoj objemu i síly. Pro doplnění cvičení dále doporučuji „legg-press“ plus před- a za-kopávání, které opět naše prostory poskytují. Dále pak horní a spodní kladka pro rozvoj již zmíněných zad a paží. Činky jedno i obouruč jsou k ruce, co jen vaše síla a mysl stačí. Ale pro formování a redukci je nutné dodat tělu zátěž na minimálně 15 minut intenzivně a zde doporučuji náš rotoped alias stacionární kolo a imitaci veslování.

Tato naše sice menší, ale zato útulná posilovna se co do vybavenosti nerovná A-posilovnám typu GOLGEN GYM nebo BBC, ale přemýšlejte - „permice“ na půl roku stojí stejně, jak jinde 5 vstupů a pro udržení váhy a dostatečné formování postavy nejde o vybavenost zařízení, ale vlastní dřinu a pravidelnost tj. min. 3 krát za týden na 60 min.

Rozvrh cvičení je Po – Pá od 18-20hod s možností konzultací jak a co cvičit a pro již pokročilé je možnost hodiny upravit dle potřeby.
Dny a hodiny určují vedoucí oddílu.

Tak jen již naše heslo „nemusí to růst, stačí, když to bolí“.

UKÁZKY ZE CVIČENÍ:

kulturistika_1kulturistika_2kulturistika_3kulturistika_4